Akademia sportu

Wesprzyj naszych zawodników w drodze do sukcesu! Przekaż nam swoje 1,5% podatku w rozliczeniu rocznym. >>> KRS: 0000270261 Cel szczegółowy: AKADEMIA SPORTU FREESTYLE PARK 17282.

Kim jesteśmy?

Akademia Sportu Freestyle Park to zespół pasjonatów, grupa ludzi połączonych wspólnym celem, którym jest sport w najlepszej swojej odsłonie. Akademia Sportu Freestyle Park to zawodnicy i trenerzy inwestujący swoją wiedzę, doświadczenie i energię w kształcenie młodego pokolenia sportowców w duchu wzajemnego szacunku i rywalizacji fair play. Akademia Sportu to my. Działamy jako zarejestrowane stowarzyszenie sportowe od lipca 2020 roku.

Obecnie prowadzimy szkolenie w dwóch olimpijskich dyscyplinach sportu: skokach na trampolinie i snowboardzie w konkurencjach freestylowych (Big Air & Slopestyle). W rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim reprezentuje nas 20 zawodników walcząc w zawodach Mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz Ogólnopolskich Olimpiadach Młodzieży. Sukcesy odnosimy także na poziomie międzynarodowym, chociażby na Zimowych Olimpijskich Festiwalach Młodzieży w Europie (EYOF, ang. European Youth Olympics Festival), gdzie walczą najlepsi młodzi sportowcy z 50 różnych krajów.

Szkolenie realizujemy głównie na obiektach Freestyle Park w Chorzowie, którego potencjał oraz innowacyjność stały się inspiracją dla stworzenia klubu sportowego i szkolenia zawodników we wspomnianych dyscyplinach sportowych. Unikatowy na skalę kraju kompleks obiektów Freestyle Park umożliwia naszym zawodnikom całoroczny, systematyczny i profesjonalny trening, co jest szczególnie istotne w przypadku konkurencji snowboardowych.

Akademia sportu to ludzie

Michał Starzyński

Trener główny i założyciel klubu. Absolwent, a obecnie pracownik Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Akrobata, medalista Mistrzostw Polski, Pucharów Polski i Mistrzostw Świata Juniorów w skokach na ścieżce. Trener klasy I w akrobatyce i snowboardzie oraz trener klasy II w skokach na trampolinie. W latach 2004–2010 trener kadry olimpijskiej snowboardu (Turyn 2006, Vancouver 2010). W tym czasie jego podopieczni zdobywali medale  Mistrzostw Świata oraz triumfowali w zawodach Pucharu Świata, Pucharu Europy oraz na Uniwersjadach. Kto choć raz miał z nim trening, bez względu na wiek i prezentowany poziom sportowy, nie chce pracować z nikim innym.

Trenerami współpracującymi są:

Szymon Guzy

Instruktor sportu w akrobatyce sportowej. Swoją przygodę z akrobatyką rozpoczął w wieku 6 lat w katowickim AZS-AWF. Wyspecjalizował się w skokach na trampolinie, w których osiągnął poziom mistrzowski. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Odnosił także sukcesy zawodnicze na szczeblu międzynarodowym. Obecnie swoje doświadczenie przekazuje młodym akrobatom skaczącym na trampolinie w naszym klubie. Praca szkoleniowca jest kontynuacją jego życiowej pasji.

Oliwia Hałupka

Od 13 lat związana z akrobatyką sportową. Była reprezentantka kadry Polski oraz zawodniczka klubu DOSiR „Sokolnia” Chorzów i KPKS „Halemba” Ruda Śląska. Obecnie prowadzi zajęcia z akrobatyki sportowej oraz akrobatyki powietrznej. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, jest wielokrotną mistrzynią Polski, finalistką Mistrzostw Europy, srebrną i brązową medalistką zawodów Pucharu Świata. Zajęła II miejsce w ósmej edycji programu „Mam Talent”. Trenerka oraz choreografka, która inspiruje, motywuje i nigdy nie odpuszcza.

Katarzyna Wilusz

Absolwentka Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Pedagog, instruktor pływania oraz instruktor snowboardu. Na swoim koncie ma wice-mistrzostwo Akademickich Mistrzostw Polski w Snowboardzie. Była zawodniczka pierwszej i drugiej ligi piłki ręcznej, czynna zawodniczka ligi Masters Zgoda Ruda Śląska. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu specjalistycznego treningu dzieci, młodzieży i dorosłych. Prywatnie miłośniczka gór, jazdy na rowerze i snowboardzie.

Akademia Sportu Freestyle Park
ul. Stalowa 25, 41-500 Chorzów
numer konta: 91 2490 0005 0000 4530 8183 2785 (Alior Bank)

image
https://freestylepark.pl/wp-content/themes/hazel/
https://freestylepark.pl/
#b8b8b8
style1
paged
Ładownie...
/home/fhuflow2/domains/freestylepark.pl/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
on
off